בקרוב אימא - התמודדות כלכלית עם טיפולי פוריות


התמודדות כלכלית עם טיפולי פוריות

טיפולים עולים הרבה כסף! הבעיה היא שאין זמן לחכות.. לפוריות, כך אומרים לנו הרופאים אין זמן. היא נגמרת בסביבות גיל 40 (כך אומרים...)

ואם אנחנו כבר בגיל 35 או מתקרבים אליו, אין לנו באמת זמן לחסוך. אבל אנחנו רוצים ילד. לא נוותר על זה רק בגלל המצב הכלכלי... הכול כל כך יקר. התרופות, הרופאים (אם אנחנו הולכים פרטי), טיפולים משלימים... מה עושים?

פשוט עושים הכול כדי לגייס את הכסף לתרופות ולטיפולים.
התמודדות כלכלית בטיפולי פוריות
מה יכול להוזיל לנו עלויות?

טופס 17

אם יש לנו בקופת החולים את התכנית המתקדמת ביותר - מאוחדת שיא, כללית מושלם או מכבי שלי - ושעברנו את תקופת ההמתנה - כך נשלם פחות - הרבה פחות השתתפות עצמית עבור טיפולים בבתי חולים פרטיים. טיפול בבית חולים ציבורי - אינו דורש השתתפות עצמית נכון לכתיבת טקסט זה.

רכישת תרופות
יש לברר בקופות החולים אליהן אתן משתייכות. בחלק מהקופות יש תקרה רבעונית שמעבר אליה לא תשלמו.
זה מאוד משמעותי, כי מדובר באלפי שקלים בחודש - תרופות אחרי הנחה.

אפשרות אחרת, היא לנסות ולהשיג תרופות דרך פורומים בנושאי פוריות באינטרנט ובפייסבוק מנשים שכבר נכנסו להיריון ורכשו תרופות הנמצאות בתוקף ונשמרו לפי ההוראות שלהם (בקרור או לא בקרור). דרך זו תחסוך לכן שוב המון כסף. כמובן, שעל אחריותכן לוודא שהתרופות סגורות ושנשמרו בקפידה.

כמו כן, יש עמותות שעוזרות עם תרופות לטיפולי פוריות

יעוץ עם רופא פרטי מומחה
קופות החולים נותנות החזרים על התייעצות עם רופא. בררו עם הרופא ועם הקופה שלכם, אם תוכלו לקבל החזר על ביקור אצל הרופא. מקבלים קבלה מהרופא ואיתה ניגשים לקופת החולים לקבל החזר.

טיפולים משלימים כמו דיקור ורפלקסולוגיה
ישנם ביטוחים של רפואה משלימה שיכולים להעניק לנו החזר חלקי עבור טיפולים משלימים שאנחנו הולכות אליהן כמו דיקור ורפלקסולוגיה. זה ממש שווה!
כמו כן, אפשר לבדוק טיפולים ברפואה משלימה דרך קופת החולים.

הלוואות לטיפולי פוריות
ניתן לפנות לאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

מתאימים את החיים למצב החדש ומוצאים פתרונות, כי אין לנו ברירה אחרת.