בקרוב אימא - רוצה להיות אימא


רוצה להיות אימא!

כשהתחלתי את המסע הזה, בדרך להפוך לאימא, לא היה לי מושג כמה זמן זה יקח. למען האמת, הייתי בטוחה שננסה ונצליח. יש לי הרגשה שזה גם מה שאת חשבת אבל אז גיליתי שזה יותר קשה. לפעמים נדמה שכולן מסביבנו בהיריון, או שכבר עם ילדים.

הלכתי לרופא והתחלנו טיפולים. בהתחלה, הזרעות, וכשאלו לא הצליחו, התקדמנו לטיפולי הפריה. חודש אחרי חודש, זריקות הורמונים, בדיקות דם ואולטרסאונד. שאיבת ביציות, החזרת עוברים וציפייה.... ציפייה ארוכה של שבועיים שבסופה אכזבה. פעמיים כמעט הצלחנו, ואז שוב היינו צריכים לאגור כוחות ולהתחיל מחדש.
כל כך רוצה להיות כבר אמא. לגדל ילד או ילדה או תאומים מתוקים, לחבק אותם ולתת להם חיים טובים. רוצה שיקרה הנס, שגם לי זה יהיה קל. אבל זה לא...

אחרי כל טיפול, יש חוסר ודאות - שבועיים של ציפייה. אני מדמיינת שאני בהיריון. מרגישה כל מיני דקירות בגוף, שינויים בגוף, משהו קורה ואני מקווה כל כך שהפעם זו הפעם. הפעם אני בהיריון, מקווה כל כך שזה יצליח. מתפללת.

הבטן נפוחה, כנראה מההורמונים, אולי גם כי אכלתי יותר מידי :) יכול להיות שאני באמת בהיריון. מסתובבת כאילו אני בהיריון. לא מתאמצת להכניס את הבטן, אני בעצם בהיריון! כל עוד לא הוכח אחרת...

נכנסת לאירוע - ניגשת אליי מישהי ואומרת לי - זה מה שאני חושבת שזה? מזל טוב!
ואני נבוכה לא יודעת איך להגיב. פעם הייתי אומרת "ממש לא, את טועה". היום אני כבר אומרת הלוואי... ואז היא אומרת לי אולי אני יודעת משהו ואני שוב אומרת הלוואי הלוואי... ומקווה ממש שהיא צודקת. מחפשת כל דבר אפשרי להיתלות בו. אולי הפעם...

אני מחכה שבועיים ומצפה... רוצה להיות כבר אימא.
הפעם, בדיקת ההיריון יצאה חיובית! עדין לא מבינה מה גודל בתוכי ואיך זה בדיוק מרגיש להיות בהיריון ומה זה אומר... עוד לפני שהתחלתי להבין - זה נגמר... ההיריון לא התפתח.

כל כך רוצה להיות אימא. אני לא מוותרת! מתחילה שוב טיפולים - שוב זריקות, בדיקות, ריצות, בירוקרטיה, חוסר ודאות ואז שוב ציפייה... ושוב אכזבה. כמה אפשר להתאכזב?

אני יודעת שזה שווה את זה, אני אנסה ואנסה ובסוף זה יצליח, בסוף יגיע הפרס! ילד או ילדה אולי שניים בריאים וחמודים.

בין טיפול לטיפול ולפעמים תוך כדי טיפול אני מנסה הכול - תזונה, נטורופתיה, רפלקסולוגיה, להירגע! מה לא...

אני יודעת שלמרות שחלק מהרופאים אומרים שאין תקווה - יש תקווה. אני אמצא את הדרך, אני אהיה אימא!